SEZON 2016/17 ROZPOCZĘTY OD ZWYCIĘSTWA!

W dniu wczorajszym GOSiR rozegrał pierwszy mecz w tym sezonie. W ramach Pucharu Polski podopieczni Sławomira Jagły mierzyli się w Nieszkowicach Małych z Nieszkowianką, dla której był to mecz wyjątkowy, bowiem pierwszy w historii ich klubu.

W pierwszej połowie lało jak z cebra, ale piłkarze musieli walczyć na boisku. Lepiej w nowy sezon wejść nie mogliśmy, bo już w 5 min. prowadzenie dał nam K.Rysak, aczkolwiek 2 min. potem był znowu remis. Co więcej, nie minęło kilka minut, a Nieszkowianka objęła prowadzenie za sprawą Lecha. W 16 min. oglądaliśmy 4 bramkę w meczu, którą zdobył niezawodny Chruściel. Pod koniec I połowy padły jeszcze dwa gole - na listę strzelców wpisali się ponownie Chruściel i Lech.

W drugiej połowie to nasi zawodnicy czuli się lepiej, starali się grać piłką i, co ważne, zdobyli dwa gole, które dały prowadzenie. Nieszkowianka nie potrafiła zagrozić ani razu bramce naszych aż do 80 min. - wtedy po kontrze zdobyli 4 gola. Gdy w doliczonym czasie wydawało się, że GOSiR wygra to spotkanie, ręką w polu karnym zagrał Cisak, a karnego na bramkę zamienili rywale. Wynik spotkania - 5:5. A to oznaczało rzuty karne, w których nasi się nie mylili.Bramki zdobyli Cisak, Chruściel, Daniec i Góral, a dwie niewykorzystane jedenastki przez gospodarzy dały awans naszej drużynie.

Brawa dla Nieszkowianki za walkę do końca i życzymy powodzenia w rozgrywkach B-klasy.

Jeżeli chodzi o GOSiR to na pewno musimy poprawić grę w obronie, bo 5 straconych goli w jednym meczu to rzadki obrazek w wykonaniu naszych. Na doszlifowanie formy przed A-klasą mamy jeszcze dwa tygodnie.

W sobotę zagramy w turnieju o Puchar Wójta. Więcej wkrótce. Do zobaczenia!